V skupini otrok «SOVICE« smo svetovni dan hoje obeležili v sodelovanju s vseslovensko akcijo Simbioza giba. Podali smo se na pohod, na katerem  sta nas pospremila dva predstavnika VGC Ljutomer in s svojo aktivno vlogo otroke dodatno spodbudila h gibalnim dejavnostim. Našo pot smo popestrili z gibalnimi postajami, kjer smo si razgibali celo telo in se igrali gibalne igrice v Parku 1. slovenskega tabora. Otroci so tako pridobili dodaten vzgled odraslih, in s tem vrednote, ki so ključnega pomena za naše dobro počutje in zdrav življenjski slog. Vreme je bilo čudovito in prav taka volja vseh nas. Sproščeni, nasmejani in dobre volje smo se skupaj vrnili v vrtec ter se poslovili z obljubo ponovnega snidenja.

Ksenja Kosi Viher in Darja Tratnik