Predšolsko obdobje različni strokovnjaki poimenujejo obdobje senzoričnega razvoja. Otrok se uči s pomočjo čutil in gibanja.  Preko njih dobiva informacije o telesu, njegovem fizičnem stanju in okolici, v kateri se trenutno nahaja. Tudi mi smo se v mesecu januarju bolj intenzivno posvetili zaznavanju naših čutil preko zanimivih dejavnosti. Iskali smo skrito glasbeno skrinjico, igrali na inštrumente, peli, se igrali igro Konjiček, kdo te jaše. Opazovali smo predmete z lupami, preizkušali, kaj se zgodi, če si damo prevezo na oči. Poizkušali smo različno hrano in spoznavali različne okuse. Tipali smo predmete različnih tekstur in trdot. Lotili smo se likovne tehnike frotaž in še veliko stvari… Najbolj so nas pritegnila različna barvna svetila, ki so nas zabavala v temi. Posebno senzorično doživetje bilo risanje s prsti po moki na barvnem svetilu, ki je žarelo v temi. Več o našem raziskovanju pa si poglejte v galeriji.

FOTO

Zapisala Anja Karba

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)