Pozdravljeni starši skupine KAPLJIC!

V torek, 12.4.2022, smo otroci in strokovni delavci skupine KAPLJIC obiskali mestno knjižnico Ljutomer, kamor smo odšli z namenom, da pobližje spoznamo življenje BOBRA in VIDRE. 7. aprila je namreč mednarodni dan bobrov. Razstavo nam je predstavila biologinja in strokovnjakinja iz Zavoda logarica, Brezovica v sodelovanju z Inštitutom za ohranjanje naravne dediščine LUTRA. Izvedeli smo veliko novih informacij, tako otroci, kot tudi odrasli. Otrokom je bilo najlepše, da so lahko fizično potipali izdelke, ki nam jih je gospa predstavila (odtis bobrove in vidrine tačke, ogledali smo si lahko tudi lobanjo obeh živali, potipali smo lahko dlako bobra,…). Otroci so strokovnjakinji postavljali tudi razna vprašanja, na katere je podajala zelo zanimive odgovore.

V spodnji povezavi si lahko ogledate nekaj fotografij, katere smo ustvarili na tamkajšnji razstavi.

Lepo vas pozdravljamo in vam želimo mirne Velikonočne praznike.

Otroci skupine KAPLJIC, Tjaša, Urban in Mihaela

(Skupno 95 obiskov, današnjih obiskov 1)