Vstop otroka v vrtec je težak tako za otroka, kot njegove starše. Pomembno je, da starši zaupate novemu okolju in osebam, ki bodo skrbele za vašega otroka. Tako se bo tudi vaš otrok hitreje privadil in se v novem okolju pričel počutiti varno. Na vrtec glejte pozitivno, saj so otroci z obiskovanjem vrtca deležni spodbujanja radovednosti, domišljije, raziskovanja, razvijanja sposobnosti razumevanja, dogovarjanja in upoštevanja različnosti.  Vrtec spodbuja njihov razvoj, saj je otrok z vrstniki in vzgojitelji deležen razvojnih spodbud, predvsem na področju socializacije. Otrok prične z učenjem pravil delovanja skupine, ugotovi, da je treba igrače deliti, včasih tudi malo počakati  in si pomagati. Predvsem pa si začne pridobivati delovne navade. V prvem starostnem obdobju je še posebej pomembno razvijanje njegove samostojnosti pri skrbi zase. Osamosvajanje otroka pa je ena najpomembnejših nalog staršev in vzgojiteljev. Kako pa se imamo prve dni v vrtcu, pa si poglejte v spodnji povezavi.

FOTO                         Zapisala: Anja Karba

 

(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)