Že smo na dobri polovici decembra. Še malo, pa bo prišel Božiček. Verjamem, da se vsi že zelo veselite. Da pa bo to pričakovanje še bolj veselo, pa vam tukaj ponujava idejo za igro z vašim otrokom. Ustvarite božično senzorično škatlo. Senzorične škatle so otrokom zelo všeč, saj spodbujajo njihovo radovednost in jih ženejo k raziskovanju. Še posebej majhni otroci, ki se še urijo v funkcijski igri, bodo uživali in vztrajali v tem. Za izdelavo le-te potrebujete večjo škatlo, v katero daste plastične kroglice, božične figurice, zvončke, manjše darilne vrečke, pisane trakove, pentlje, kose ovijalnega papirja, girlande…  Vse, kar spominja na božič. Nato pa otroku prepustite raziskovanje. Pazite, da so predmeti varni in se otrok ob igri z njimi, ne more poškodovati. Tukaj je nekaj idej…

Prijetno raziskovanje!

Anja in Romana

(Skupno 125 obiskov, današnjih obiskov 1)