V avgustu smo se v mlajši starostni skupini posvetili predvsem doživljanju, spoznavanju in uživanju v umetnosti. Risali in barvali smo na temo morje in počitnice, peli ob instrumentih ter plesali ob različnih pesmih. Vključili smo tudi jezik, saj je otrok doživljal ritem besed in sodeloval v igricah s prsti. Čisto vsak pa je tudi resno preizkusil več različnih ritmičnih instrumentov.

Otroke smo spodbujali ob igrah z igračami, ki zahtevajo vstavljanje predmetov v odprtine ter pri splošnem manipuliranju s predmeti. Se pravi je bil poudarek tudi na fini in grobi motoriki. Prav tako so napeljevali koralde in sestavljali različne tipe gradnikov, katere imamo v vrtcu.

Skupaj smo uživali ob krajših sprehodih okoli vrtca, kjer so otroci prosto izvajali naravne oblike gibanja. Pri igri smo spodbujali čim večjo mero interakcij in sodelovanja med otroki.

Zapisal: Urban Rudolf