V skupini starejših otrok, sestavljeni iz skupin Ormoške enote, smo v okviru tematskega sklopa gusarskih pustolovščin izvajali mnoge dejavnosti. Za uvod smo prebrali pravljico o pustolovščinah malega gusarja. Začeli smo z izdelovanjem gusarskih kap, katere so otroci zlagali sami in jih pobarvali s temnejšimi barvami ter nanje nalepili gusarski znak. Nato so otroci vklopili njihovo domišljijo ter izrezane morske živali okrasili z različnimi barvami ter materiali. Okoli živali so naredili tudi morske mehurčke. Dejavnost, ki je pritegnila še posebej veliko pozornosti pa je bila izdelovanje gusarske ladje. Za sam ploven del so otroci uporabili stiropor, jambori so bili vejice, jadra in zastava pa blago ter papir različnih poljubnih barv.

Vzgojiteljski tim: Urban Rudolf, Karmen Kosi in Darja Tratnik

FOTO

(Skupno 124 obiskov, današnjih obiskov 1)