V okviru prijekta SKUM, smo v torek, 13. 11. 2018 obiskali razstavo v galeriji MurskaSobota. Ogledali smo si umetnostna dela domačina g. Franca Mesariča. Najprej smo si ogledali avtoportret pri katerem so se otroci vživeli v umetnostne detektive, saj so opazili podrobnosti na različnih slikah. Slike so spoznavali na podlagi različnih motivacijskih predmetov s čutili (tip, vonj, okus). Ob opazovanju morskih motivov smo se igrali s peskom, školjkami in soljo. Slike smo opazovali tudi med tekom in pripovedovali o videnem. Pridružila se nam je umetnica Katje Sudec, ki nam je pokazala slike na temo Rdeča kapica. Skupaj smo pogledali dobrote iz košare, katere smo prinesli s seboj in se posladkali. Po počitku v vrtcu so otroci doživetja tudi naslikali.

Vzgojiteljici Simona Kosi in Ingrid Štefančič

FOTO

(Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1)