Na današnje sončno in toplo jesensko dopoldne smo se z  otroki iz skupine ČEBELIC v okviru sodelovanja z zunanjimi institucijami odpravili na ogled Ljutomerskega muzeja, ki se nahaja v  mestni hiši na Glavnem trgu. Na kratko nam je bilo s pomočjo prezentacije predstavljeno življenje od prazgodovine do danes.  Ob vodenem ogledu smo se seznanili tudi s prvo fotografijo in filmom dr. Karola Grossmanna. Otroke so najbolj navdušili stari fotoaparati tega velikega gospoda ter oblačila, predmeti in orodja, ki so jih naši predniki uporabljali za delo in boj s sovražnikom.

Ob tem obisku smo bili deležni še pravljične ure, kjer nas je  najbolj navdušila zgodbica Zelena jopica, slovenske avtorice Tatjane Kokalj.

Preživeli smo poučno in zanimivo dopoldne v Splošni knjižnici Ljutomer, za kar se zahvaljujemo vsem sodelujočim.

FOTO

Ksenja Kosi Viher in Karmen Kosi

(Skupno 137 obiskov, današnjih obiskov 1)