Meseca marca smo namenili največ pozornosti družini. Otroci so prinesli fotografije svojih družinskih članov v vrtec. Izdelali smo plakat in ga vsakodnevno opazovali. Poimenovali smo člane družine in ubesedili razmerja. Ob tem smo spoznavali kakšne vloge in pomen imajo naši najbližji. S tem smo tudi utrjevali in ozaveščali vrednote. Pridno smo se pripravljali na težko pričakovano skupno druženje s starši, babicami in dedki. Pokazali smo kaj že zmoremo, kaj smo se naučili, predvsem pa smo predstavili prijetno vzdušje in vpogled v dogajanje katerega so otroci deležni v času bivanja v vrtcu. Preživeli smo prijetne skupne trenutke, se poveselili in se ob koncu tudi zasluženo pogostili. Veliko časa smo prebili na prostem, spoznavali bližnjo okolico vrtca, opazovali spremembe v prebujanju narave, se gibali v atriju vrtca in na vrtčevskem igrišču. Spoznavali smo barve, izvedli eksperimente in se naučili nove igre, katere so se igrali nekoč naše babice in dedki.

Simona, Simona in Sandra