HODIMO, SKAČEMO IN SE PLAZIMO SKOZI PISANO JESEN

V skupini Malčki in Barvice smo po uvajalnem obdobju skupaj pričakali jesen in skozi gibanje ter raziskovanje pridobili ogromno spretnosti. Nekateri še kar pridno plazijo, spet drugi hodijo in raziskujejo igralnico sami po svoje. Dejavnosti so prepletene z gibanjem, ki je prednostno področje in zadovoljuje osnovne otrokove potrebe. Vsak dan popestrimo s kakšno novo pesmico, ki jo vzgojiteljice prepevamo, otroci pa skozi male ritmične instrumente spoznavajo različne zvoke. V različnih dejavnostih smo spoznavali naravo, živali, naravne materiale, se igrali, razvrščali, opazovali, primerjali… Veliko smo manipulirali z naravnimi plodovi, kot so kostanji, lešniki in orehi, ter se sproščali ob gnetenju slanega testa. Otroci so sami likovno ustvarjali in jesensko listje ter živali pobarvali v pisane barve. V okviru skupnega tematskega sklopa smo tudi najmlajši sodelovali pri eko podnebnem teku ter evakuaciji vrtca. Na tradicionalnem jesenskem druženju popoldan smo uživali skupaj z družinami in v tednu otroka v celotnem vrtcu posvetili čas vrednotam. Skoraj nič še ne diši po zimi, saj je zunaj prav toplo sonce, ki nas greje in skrbi za naše zdravje.

Več si oglejte v SLIKAH.

Vzgojni tim skupin Barvice in Malčki.