V tem mesecu spoznavamo sebe, dele našega telesa, različnost in podobnost med nami. Spoznali smo, da se razlikujemo po barvi las, oči, višini, spolu… Ugotovili smo, da smo si podobni in hkrati različni. Med iskanjem informacij smo na izposojo prejeli knjigo Imam Downov sindrom. Otroci so z zanimanjem prisluhnili zgodbi, zato smo jo večkrat prebrali. Odločili smo se, da obeležimo Svetovni dan Downovega sindroma 21.3. tudi v naši skupini in zato smo obuli ralični nogavički, ki sta razpoznavni znak tega dne. Prišli smo do ugotovitve, da kljub različnosti vsi potrebujemo medsebojno pomoč, spodbudo in prijaznost, saj nam je takrat lepo in se dobro počutimo.
Vzg. tim Simona in Karmen.
Povezava do prispevkov:

SVETOVNI DAN DOWNOVEGA SINDROMA

STOPIMO SKUPAJ

(Skupno 286 obiskov, današnjih obiskov 1)