Z vstopom v novo šolsko leto smo se razveselili ponovnega snidenja in preživljanja skupnih trenutkov v vrtcu. Izbrali smo si ime Nagajivčki saj je ravno pravo za to starostno obdobje. Veselje, igrivost, radovednost, raziskovanje novih prostorov v vrtcu na Ormoški so nam v začetku meseca septembra omogočali doživljanje vrtca kot okolja, v katerem so enake možnosti za vključevanje v dejavnosti in vsakdanje življenje. Medse smo sprejeli novinca, si skupaj zamislili potek medsebojnega sodelovanja s pravili, določili kotičke za področja različnih dejavnosti, se naučili nove deklamacije, pesmice, likovno ustvarjali, se gibali in spoznavali nove igre. Največje veselje so bile igre na prostem, ki so jih otroci dobro usvojili in na skupnem popoldanskem pohodu s starši tudi preizkusili. Nagajivčki so bili spretnejši od njihovih staršev, pomembneje pa je, da smo preživeli lep aktiven popoldan v sproščenem vzdušju. Izvedli smo dejavnosti v tednu mobilnosti in vsakodnevno beležili prihode otrok v vrtec. Večina je prihajala peš, s kolesom, s skiroji in na to so bili otroci zelo ponosni. Mesec september se bliža h koncu mi pa se veselimo novih izzivov in toplih jesenskih dni ki omogočajo gibanje na prostem.

Vzgojiteljski tandem Simona Rudolf in Karmen Kosi.
FOTO

(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)