Februarja smo izvedli mnogo zanimivih dejavnosti. Mesec kulture je ponudil možnost utrjevanja znanja na področju državljanske vzgoje. Spoznali smo državne simbole: zastavo, grb, himno. V povezavi s slednjo so otroci narisali Dr. Franceta Prešerna in spoznali njegovi literarni deli: Povodnega moža in Pesem o lepi Vidi. Ob dnevu zaljubljencev smo ubsedili pomen besede ljubezen, si izrezali srčke, zapisali sporočila in jih posvetili ljubljenim osebam. Veliko časa smo preživeli na prostem. Igrali smo se igre, ki so se jih igrali nekoč: Ristanc, Polža, Lisica kaj ješ…, se odpravili na bližje in daljše sprehode in usvojene minute podarili projektu Minute za šport. Opazovali smo naravo in ugotovili, da so znanilci pomladi že prikukali na plan. Izdelali smo plakat in zapisali kaj vemo, kaj želimo izvedeti in na koncu tudi poiskane informacije zapisali pod naslov: Kaj smo se novega naučili…. Najbolj smo se razveselili pustnih norčij in z rajanjem preganjali zimo. Usvojili smo novo deklamacijo, ples in pesmico, ki jo otroci prepevajo ob različnih priložnostih.
Vzg. tandem Simona in Karmen

FOTO

(Skupno 151 obiskov, današnjih obiskov 1)