Z otroki skupine “ustvarjalci“, smo v četrtek, 30. 3. 2023, obiskali Štrkovo pekarno v Babincih. Naša Eva je ponosno razkazala pekarno dedka Milana in nas podučila o njegovih pekovskih izdelkih in spretnostih. Videli smo pravo krušno peč, pekovske posode, košare, grebljice, in lesene loparje. Dedek je pekel vrtanke in kruh, pri tem so mu pomagali naši otroci v pravi pekovski opravi. V pekarni je prijetno dišalo po domačem kruhu. Tudi sami smo spekli prleško hejdinsko pogačo in jo v vrtcu tudi pojedli.

Hvala Lebarjevim za pridobljene nove izkušnje, dobro voljo, zdravo malico in organiziran prevoz. Naj zaključim s sloganom: kdor hoče, ta zmore, saj lahko skupaj s starši in starimi starši ustvarjamo srečno otroštvo z nepozabnimi spomini.

FOTO

Vzgojni tandem: Marinka in Simona

 

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)