V skupini Junakov je bil mesec kulture obarvan s poezijo. Spoznavali smo Franceta Prešerna, poslušali slovensko himno in uživali ob pesmih. Podrobneje smo se lotili Povodnega moža in skupaj z vsebino zgodbe prišli do plesa v parih, vljudnega vedenja med fantom in punco, pozornosti med prijatelji v vrtcu in doma v družini. Veliko smo se ukvarjali z glasovi in črkami, ter jih med igro nehote utrjevali, urili izgovorjavo in poslušali prve in zadnje glasove. Naše gibalne vadbene ure so bile obarvane z glasovi, ugankami in orientacijo. Vsi smo uspešno zaključili projekt Bralnega Ostržka, kjer so aktivno sodelovali vsi starši. Hkrati pa je naš knjižni nahrbtnik obiskal prav vse otroke doma in jim lepšal zimske bralne večere. Kultura je pomembna že v vrtcu in otroci jo z veliko radovednostjo sprejemajo in se je učijo. Proti koncu meseca smo se počasi pričeli ukvarjati s kostumi in pustom, ki prihaja.
Ta del je najbolj zabaven, saj smo vsi radi za nekaj časa in enkrat na leto nekdo drug. Posebej otroci.

FOTO

Vzgojni tim: Nada, Lea in Sonja

(Skupno 62 obiskov, današnjih obiskov 1)