Kulturni utrip Vrtca Ljutomer

V Vrtcu Ljutomer za zavedamo pomena naše kulturne in zgodovinske dediščine tudi za prihodnje rodove; še posebej pa to velja za sedanji čas, ko svet postaja globalna vas.

Prav zato se v okviru pripravljenih dejavnosti še posebej trudimo, da otrokom predstavimo običaje, ki so jih gojili že naši stari starši. V februarju (oziroma letos že kar v marcu) smo se še posebej posvetili pustovanju in običajem, ki so povezani s tem časom. Otroci so uživali ob preganjanju zime in sladkanju s slastnimi krofi in miškami.

Del te tradicije pa so naši Prleki predstavili tudi v okviru ETwinning projekta »Come and see my world«, kjer poglobljeno spoznavamo lastno kulturo, tradicijo in običaje, pa tudi kulture in običaje drugih evropskih narodov, ki sodelujejo v našem projektu.

V spodnjem prispevku poglejte, kako so otroci pregnali zimo. Proti koncu posnetka pa lahko vidite drobec tega, kar bodo Prleki o pustnem času v Sloveniji predstavili drugim otrokom v Evropi.

VIDEO

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)