Spoštovani starši!

Nacionalni inštitut za javno zdravje in Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport obveščata, da se je zaradi izrazitega porasta okužb s SARS-CoV-2, obdobje od prejema seznama visokorizičnih kontaktov, do napotitve v karanteno na domu podaljšalo za nekaj dni. V soboto, 15. 1. 2022 je zamik trajal že dva dni.

Starši otrok bodo za svoje otroke napotitev v karanteno na domu s strani NIJZ prejeli nekaj dni po pričetku karantene. Pridobitev Izjave o seznanitvi z napotitvijo v karanteno na domu (E-uprava) je možna tudi za nazaj, zato ta časovni zamik ne predstavlja ovire pri pridobivanju uradnega dokumenta, iz katerega izhajajo pravice.

Na podlagi potrdila o karanteni otroka, ste starši oproščeni plačila na podlagi 4. alinee 102. člena PKP5-ZZUOOP. Potrdilo o karanteni posredujete upravi vrtca, odsotnost bo upoštevana pri naslednjem obračunu položnic.

Vrtec Ljutomer