Pozdravljeni, dragi starši in sorodniki.

Tokrat bi vam radi predstavili, kako smo se v mesecu aprilu lotili poizkušanja nove in že znane hrane z zanimivimi metodami.

Otrokom smo pripravili: jabolko, ananas, kivi, limono, bombon, čokolado, korenček,…, jim oči prekrili s prevezo, nato pa jim v usta postopoma polagali vsakič po eno vrsto hrane, katero so poskusili pravilno ugotoviti.

Večina otrok je preko okusa ugotovila večino hrane, najbolj všeč pa jim je povečini bila seveda čokolada. Sledil je pogovor o zdravi in nezdravi prehrani, katero smo si ogledali tudi na prehranski piramidi. Otroci so bili zelo pogumni pri poskušanju hrane, obenem pa so tudi zelo aktivno sodelovali pri pogovorih in izmenjavi mnenj.

Ta usmerjena dejavnost nam bo vsem zagotovo ostala v zelo lepem spominu, saj smo se ob njej tudi veliko presmejali.

FOTO

Lepo vas pozdravljamo,

otroci skupine KAPLJIC ter

Tjaša, Urban in Mihaela

(Skupno 87 obiskov, današnjih obiskov 1)