Pozdravljeni, dragi starši skupine KAPLJIC.

Ker je naša skupina v včerajšnjem dnevu obiskala ZBIRNI CENTER LJUTOMER, bi vam radi predstavili kaj vse smo si ogledali.

Najprej smo aktivni sprehod opravili do zbirnega centra, tamkaj pa nas že pričala gospod, kateri nas je vodil in nam razložil kako odpadki pristanejo pri njih, na kakšen način jih ločujejo, da jih sprva morajo stehtati, zakaj kontejnerje pokrivajo z mrežo, kam odlagajo nevarne odpadke, nam omogočil, da smo si ogledali, kako svoje delo opravlja bager, kako tovornjak kontejner odloži na tla in kako ga naloži nazaj,… Razložil nam je tudi nekaj osnovnih informacij glede kroženja vode (kako voda pristane v čistilni napravi in kako potuje iz stavbe naprej).

Otroki so bili navdušeni nad praktičnimi prikazi, ob tem pa so aktivno sodelovali tudi pri pogovorih.

Na poti nazaj smo se ustavili še na igralih v malem parku, da so otroci imeli še nekaj proste igre.

Ker se nam že hitro približuje konec šolskega leta, bi se vam vsem staršem radi zahvalili za sodelovanje z nami in prijetne izkušnje ter vam želimo čim lepše preživeto poletje in veliko namakanja v slani vodi.

Prijetno poletje,

otroci skupine KAPLJIC in

strokovni delavci Tjaša, Urban in Mihaela

FOTO

(Skupno 24 obiskov, današnjih obiskov 1)