Na vhodu B se v mesecu avgustu pogovarjamo o zgodbi Toneta Pavčka Juri Muri v Afriki. Otroci so jo sprejeli z navdušenjem, saj so jim živali blizu, glavni junak pa pooseblja marsikoga izmed njih. Brali smo jo v delih in vsak dan pripravili doživetje iz afriške celine. Najmlajši so risali živali, se z njimi igrali, spoznavali globus, poslušali zgodbo, se igrali zunaj v pesku. Starejši otroci so sami narisali zemljevid Jurijevega potovanja, se naučili pesmico o Krokodilu, ga narisali in se vživeli zunaj na igrišču v nevarno reko Nil, kjer živi strašni krokodil. Petje pesmi smo spremljali z lastnimi instrumenti, bobni in tako spoznavali afriško glasbo. Ob njej smo tudi zaplesali in se urili v utrjevanju ritma. Otroci so si sami iskali s pomočjo IKT informacije na spletu in izdelali plakat Afrike. Dve starejši skupini sta obiskali medicinski sestri iz ZD Ljutomer, ki sta otrokom na enostaven in prijazen način predstavili pravilno razkuževanje in umivanje rok, ponovili vse o ščetkanju in spodbudili zdravo pitje vode. Otroke sta nagradili s tatuji.

V naslednjih (vročih ali ne) dneh avgusta se bomo še naprej igrali z Jurijem Murijem in živalmi, ter se glede na vreme in trenutne razmere poglobili v varno in zdravo okolje.

Vsem, ki ste na počitnicah želimo, da se vrnete zdravi in polni doživetij, ki jih boste delili z nami!

FOTO

Vzgojni tandemi na vhodu B.

Zapisala: Nada Rajtman

(Skupno 142 obiskov, današnjih obiskov 1)