V naši skupini smo skozi različne dejavnosti spoznavali narodnosti otrok v skupini. Tako so se otroci najprej srečali s predstavitvijo planeta Zemlja, spoznali so globus, raziskovali njegovo površino, postopoma prešli na atlas in nato še na zemljevid, kjer smo poiskali države Slovenijo, Ukrajino in Kosovo. Zahvaliti se moramo staršem, ki so nas obiskali v skupini in nam pobliže predstavili tudi njihovo deželo, njihovo kulturo, jezik, značilnosti in simbole. Tako so imeli otroci možnost poslušati in spoznavati druge jezike, jih primerjati s svojim in se naučili kakšno novo besedo. Prav tako smo se naučili pesem v za njih tujem jeziku. Prebirali zgodbe v tujih in našem jeziku, zgodbe dramatizirali in se ob knjigah ter enciklopedijah veliko novega naučili. Tako so spoznavali besedo in knjigo kot vir informacij, ob knjigah so doživljali ugodje, veselje, zabavo, povezovali estetsko in fizično ugodje ter tako pridobivali pozitiven odnos do literature. Otroci so se seznanjali in primerjali različne narodnosti med seboj in se tako seznanjali s širšo družbo in kulturo. Hkrati so pridobivali konkretne izkušnje za sprejem drugačnosti glede na nacionalno in kulturno poreklo. Ker pa je sedaj letni čas zima smo spoznavali tudi tega. Se veliko igrali na svežem zraku, na snegu, spoznavali naravo, vremenske pojave najbolj pa uživali, ko je zapadel sneg, saj smo se takrat lahko kepali in naredili kakšne snežake.

Pripravila: vzgojiteljica Melanija

Utrinke iz naših dogodivščin si lahko ogledate v FOTO galeriji.

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)