V mesecu majo smo se v skupini Lizik posvetili gibanju. Skozi različne dejavnosti smo pri otrocih razvijali koordinacijo in ravnotežje, prstne spretnosti (fino motoriko), sproščeno izvajali naravne oblike gibanja, spoznavali in izvajali različne elementarne in gibalne igre, hkrati pa otroke ozaveščali o pomenu in vlogi narave ter čistega okolja v povezavi z gibanjem v naravi. Velikokrat smo se podali na različne aktivne pohode in sprehode v naravo, se veliko igrali in upravljali z različnimi materiali, predmeti, snovmi, ki omogočajo gibanje s prsti, dlanmi, rokami, stopali (gnetenje, prelivanje, presipanje, prijemanje, pretikanje,…), se igrali različne elementarne gibalne igre in druge skupinske igre (lovljenje, skrivanje, štafetne igre, igre ravnotežja, natančnosti, igre z žogo,…), se vozili z različnimi otroškimi vozili, ter izvajali različne dejavnosti v ritmu z rokami, nogami; različnimi rekviziti. Ob vsem tem smo zelo uživali in se zabavali ter spoznavali, kako pozitivno na naše počutje vpliva gibanje v naravi in gibanje na svežem zraku.

Vzgojni tim:

Melanija Grnjak in Romana Pintarič

FOTO

(Skupno 71 obiskov, današnjih obiskov 1)