7. aprila 2022 je svetovni dan zdravja, ki je tokrat osvetljen s sloganom
»Naš planet, naše zdravje« (Our planet, our health).

Med drugim bodo pri Svetovni zdravstveni organizaciji z akcijo osveščanja o ohranjanju zdravega prebivalstva in okolja spodbujali tudi gibanje za ustvarjanje družb, oziroma skupnosti osredotočenih na dobro počutje prebivalstva, ob upoštevanju ekoloških omejitev.

V našem vrtcu smo danes pripravili dejavnosti, ki so povezane s Fit hojo, ki jo ravno tako danes obeležujemo in hkrati dan brez avtomobila. Otroke smo že prej spodbujali, da se veliko gibljejo tudi doma in da več hodijo in uporabljajo nemotorizirana sredstva.

Mlajše skupine so si gibalne naloge pripravile na igrišču vrtca, starejše pa so se odpravile na pohode v naravo.

FOTO

Koordinatorki za dan zdravja: Nada in Tjaša

(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)