Predšolska bralna značka v praksi potrjuje, da družinsko branje vpliva na otrokovo pismenost in kasnejše uspešnejše učenje branja, predvsem pa poglablja čustvene vezi med starši in otroki. In tako spodbuja tudi starše, ki sami ne berejo, da spremenijo svoje navade in začnejo užitek branja spoznavati skupaj s svojimi otroki. Redno branje otrokom tudi kaže, kako je treba pravilno ravnati s knjigo, kako lahko na podlagi ene same pravljice nastanejo risbica, igra, pesem, plesna uprizoritev in podobno.

Tako smo danes  23.2.2022 imeli zaključek Bralnega Ostržka, kakor mi v našem vrtcu poimenujemo bralno značko. Otroci so za svoj trud s pomočjo staršev, dobili priznanja in knjižne nagrade.

Bili so ponosni in veseli svojega uspeh.

FOTO

Zapisala: Bojana Majerič

(Skupno 103 obiskov, današnjih obiskov 1)