V mesecu aprilu, ko Zemlja praznuje svoj dan, smo se v skupini Raziskovalci podali na misijo raziskovanja, kako in na kakšen način lahko pomagamo pri skrbi za čisto okolje, in kako z vsakodnevnimi dejanji pripomoremo k ohranitvi čistega okolja. Preko zgodbe Potovanje male plastične vrečke in eksperimenta smo spoznali, da z uporabo vrečk iz blaga vplivamo na manjšo porabo plastike, ki je velik problem onesnaževanja našega planeta. Vrečke iz blaga smo si tudi sami izdelali iz odpadnih majic. Skozi različne dejavnosti smo se naučili pravilnega ločevanja odpadkov, ki je ključno pri ohranitvi čistega okolja. Ogledali smo si posnetek, kaj se zgodi z odpadki, kaj pomeni reciklirati, si ogledali eko otoka v bližini vrtca, naučili eko himno in se udeležili prireditve ob dnevu Zemlje. Izvedli smo čistilno akcijo, kjer smo počistili mali park v Ljutomeru. Naučili smo se tudi nekaj osnovnih informacij o našem planetu Zemlja in ga s pomočjo globusa naslikali na papir.

Spoznali smo, da je čisto vsak odgovoren za skrb našega planeta in da z majhnimi dejanji, kot so samo pobran papirček vržen v koš, naredimo ogromno za naš planet.

Zapisala: Simona Štampar

FOTO

(Skupno 189 obiskov, današnjih obiskov 1)