V okviru meseca požarne varnosti smo v  Vrtcu Ljutomer izvedli številne dejavnosti, s katerimi smo otrokom na igriv in neposreden način predstavili delo gasilca, gasilsko opremo,  itd.

Ob zaključku aktivnosti smo pripravili tudi vajo evakuacije v centralnem vrtcu na Fulneški  ulici 5, v petek, 23.10. 2015.
Otroke smo že pred tem na vajo pripravili, se z njimi pogovarjali in jim predstavili, kje so naši izhodi na prosto, na kaj moramo biti pozorni, ko dobimo znak za evakuacijo itd.

Vaja je potekala  mirno in brez posebnosti. Otroci in zaposleni smo se umaknili na dogovorjeno zbirno mesto izven ograje vrtca. Otroci so komaj čakali gasilski vozili, ki sta prišli, da »pogasita« požar.  Z zanimanjem so si po vaji tudi ogledali gasilski vozili.

NEKAJ UTRINKOV