Pred nami je evropski teden mobilnosti, ki bo ponovno združil evropska mesta s ciljem vzpodbujanja sprememb načina življenja. Zmanjšati uporabo avtomobila in se zateči k alternativnim oblikam. Moto tedna je: «Združuj in učinkovito potuj.«

Tudi Vrtec Ljutomer je aktivno vključen v ta projekt:

V tem tednu se bo v vrtcu Ljutomer odvijalo vrsto dejavnosti povezanih s trajno mobilnostjo.

V torek, 18.9– bo na igrišču vse na koleščkih, od 9.00 naprej se bodo otroci urili v vožnji s skiroji, poganjavčki…

V sredo, 19.9.  MNOŽIČNI TEK OTROK, »Začni mlad, tekmuj pošteno«.  Atletska zveza Slovenije tudi letos pripravlja množično akcijo, s katero želi spodbuditi otroke k atletskim korakom in jih ozavestiti o pomenu zdravega načina življenja. Tudi Vrtec Ljutomer se je pridružil tej akciji. Mlajše skupine bodo tekle na igrišču vrtca, starejše na stadionu Ljutomer, od 10.00.

V četrtek, 20.9. – POPOLDANSKI DRUŽINSKI POHOD DO Babjega Ložiča ali kolesarjenje do Čistilne naprave, ob 15.30 uri, predhodno merjenje krvnega tlaka in sladkorja.

V petek, 21.9. – DAN BREZ AVTOMOBILA (ta dan pridemo v vrtec peš), palčkov pohod na Glavnem trgu med 10.00-11.00  ter osrednja prireditev ob tednu mobilnosti (za starejše skupine) .

Vljudno vabljeni, da se katere izmed dejavnosti udeležite.